1. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Także dziś po Mszach poświęcę medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.

2. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. We wtorek i piątek będą to Msze roratnie, do udziału w których zapraszam w szczególny sposób dzieci i młodzież z adwentowymi lampionami.

3. Ze względu na konieczność pomocy w spowiedziach adwentowych w dekanacie, proszę o otwarcie kościoła we wtorek, środę i sobotę.

4. W tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i w czwartek.

5. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Naszymi ofiarami wspierać będziemy utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

6. Po Mszach są w zakrystii do nabycia świece Caritas (13 i 6 zł), opłatki na stół wigilijny oraz cegiełki na koronę dla MB Paradyskiej, natomiast w salce przy plebanii będą pobierane opłaty cmentarne. W kościele są także wyłożone koperty do składania ofiar na seminarium duchowne.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Po Mszach poświęcę dzieciom pierwszokomunijnym modlitewniki.

2. Msze święte w tygodniu będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

3. We wtorek i piątek zapraszam do kościoła parafialnego dzieci z lampionami na Msze święte roratnie.

4. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30.

5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, poświęcę dzieciom pierwszokomunijnym medaliki.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych ofiarami składanymi do puszek wspierać będziemy fundację Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę w salce przy plebanii pobierane będą opłaty cmentarne.

8. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas (duże po 13 zł, małe po 6 zł) oraz opłatki na stół wigilijny.

9. Papieska intencja modlitwy różańcowej w miesiącu grudniu: aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

10. W rozpoczętym nowym roku liturgicznym - 3 października 2020 r. -  w naszej diecezji przeżywać będziemy uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej Paradyskiej i ustanowienie Sanktuarium Maryjnego w Paradyżu.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w kościele rok liturgiczny. Jest to również dzień patronalny naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu, które będziemy wspierać dziś naszymi ofiarami.

2. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać łaskę odpustu zupełnego odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi - „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas ...”, oraz spełniając warunki: stan łaski, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieskich.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawione od wtorku do piątku o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy.

4. W sobotę 30 grudnia w naszym dekanacie w Parafii Śmieszkowo o godzinie 12.00 rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Apostoła.

5. W przyszłą niedzielę – pierwszą adwentową – poświęcę modlitewniki dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W przyszłą niedzielę po sumie – zmiana tajemnic różańcowych.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę 7 grudnia – za dwa tygodnie.

Rok 2019/2020 w Kościele

Czas ucieka, wieczność czeka ...

Dzisiaj jest

piątek,
13 grudnia 2019

(347. dzień roku)

Polecamy strony

Burzowa mapa Polski

Mapa burzowa Polski