1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.

2. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

3. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

4. Dziś Mszą świętą o godzinie 18.00 rozpocznie się w Sławie kurs przedmałżeński, który odbywał się będzie każdego dnia tygodnia o godzinie 18.00, do soboty włącznie.

5. W tygodniu, od wtorku do soboty, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek.

7. W czwartek po Mszy świętej odbędzie się próba przed I Komunią.

8. W sobotę o godzinie 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci z klasy czwartej i ich bliskich przed uroczystością I Komunii świętej.

9. W niedzielę o godzinie 11.00 – uroczystość I Komunii świętej w naszej Parafii.

1. Dziś po Mszach świętych poświęcenie tornistrów i pomocy szkolnych dla pierwszoklasistów a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu wrześniu papież Franciszek wzywa do szacunku wobec zasobów planety, przedstawiając intencję modlitewną,  aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

2. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. W tym tygodniu terminy spotkania w kancelarii parafialnej proszę umawiać indywidualnie.

4. We wtorek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu tradycyjnie pobłogosławię ziarno siewne i nasiona.

5. W tygodniu na Mszę świętą i spotkanie po niej zapraszam:
     wtorek i czwartek – dzieci z klasy czwartej: próby przed I Komunią
     środa – dzieci z klasy trzeciej z rodzicami
     piątek – młodzież z klasy I średniej: spotkanie przed bierzmowaniem

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

7. W przyszłą niedzielę początek Kwartalnych Dni Modlitw za dzieci, młodzież  szkolną i wychowawców.

8. W przyszłą niedzielę Mszą o godzinie 18.00 rozpocznie się w Sławie kurs przedmałżeński, który potrwa do następnej soboty.

9. Porządek sprzątania kościoła na kolejne dwie niedziele ustalają mieszkańcy ulicy Jeziornej.

1. We wtorek 1 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam z tej okazji do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godzinie 8.00.

2. Od środy powracamy do porządku nabożeństw „w ciągu roku” i Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. W I Piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 oraz okazja do spowiedzi.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartek, bezpośrednio po Mszy świętej.

5. W środę i piątek zapraszam na Mszę świętą dzieci mające przystąpić w tym miesiącu do I Komunii świętej oraz rodziców. Po Mszy świętej odbędą się pierwsze przygotowania do uroczystości. Obecność jest obowiązkowa.

6. W sobotę od godziny 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych poświęcę tornistry i pomoce szkolne pierwszoklasistom.

8. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 119 E, F i G przy ulicy Leśnej, oraz nr 120 przy ulicy Jeziornej.

10. Komunikat dotyczący powszechnego spisu rolnego:
W związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpocznie się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy między innymi do  opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod: samospisu przez internet, spisu przez telefon oraz w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego. Więcej informacji można uzyskać na stronie: spisrolny.gov.pl

1. W tygodniu, do piątku włącznie, nie będzie Mszy a terminy spotkań w kancelarii - w aktualnych i ważnych sprawach - proszę ustalać indywidualnie: po liturgii niedzielnej, telefonicznie bądź mailowo.

2. W sobotę o godzinie 11.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza święta z obrzędem przyjęcia I Komunii świętej.

3. W sobotę podczas wieczornej Mszy świętej zostanie udzielony sakrament chrztu.

4. W związku ze zbliżającym się czasem zakończenia wakacji i rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zapraszam do spowiedzi dzieci i młodzież w sobotę o 17.30 oraz w niedzielę przed Mszami świętymi.

5. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 119 A, B, C i D przy ulicy Leśnej.

1. Dziś w liturgii 20 niedziela zwykła, dzień imienin ks. bpa Stefana Regmunta, a także dzień świętej Jadwigi w naszej Parafii.

2. Dziś, na prośbę ks. abpa Gądeckiego, Przewodniczącego Episkopatu Polski, we wszystkich Parafiach naszej Ojczyzny po Mszach świętych będą do puszek zbierane ofiary, które poprzez Caritas dotrą jako pomoc dla dotkniętych wybuchem w Bejrucie.

3. W tygodniu, do piątku włącznie, nie będzie Mszy a terminy spotkań w kancelarii proszę ustalać indywidualnie: po liturgii niedzielnej, telefonicznie bądź mailowo.

4. W sobotę o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony, z prośbą o błogosławieństwo dla Rolników i ich Rodzin. Podczas tej Mszy świętej będzie możliwość pobłogosławienia wieńców żniwnych, owoców i warzyw z poszczególnych wiosek Parafii.

5. O posprzątanie kościoła na sobotę proszeni są mieszkańcy z nr: 115 przy ulicy Wschowskiej oraz 116, 117 i 118 przy ulicy Jeziornej.

1. Dziś naszymi ofiarami wspierać będziemy KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

2. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

3. W tygodniu, do czwartku włącznie, nie będzie Mszy świętych. Sprawy kancelaryjne proszę ustalać indywidualnie – po Mszach niedzielnych, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4. W piątek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Ojczyzny. O godzinie 18.00 Msza święta.

5. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona na pomoc remontową w najuboższych parafiach diecezji. W tym dniu podczas liturgii będzie mieć miejsce błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6. W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki. Hasłem uroczystości będą słowa suplikacji: od powietrza, głodu, ognia i wojny - wybaw nas, Panie!

7. W dniu 15 sierpnia Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński podczas Mszy świętej o godzinie 17.00 ustanowi kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.

8. O posprzątanie kościoła na sobotę proszeni są mieszkańcy z nr: 111, 112, 113 i 114 przy ulicy Wschowskiej.

9. W przyszłą niedzielę – 16 sierpnia – dzień świętej Jadwigi w naszej Parafii.

1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia a także dzień umożliwiający uzyskanie franciszkańskiego odpustu Porcjunkuli. W tym celu należy spełnić warunki,  którymi są: stan łaski lub spowiedź, odwiedzenie kościoła, Komunia święta, odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego.

2. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Papież Franciszek przedkłada modlitewną intencję powszechną – za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

3. W tygodniu, do środy włącznie, nie będzie Mszy świętych. Sprawy kancelaryjne proszę ustalać indywidualnie – po Mszach niedzielnych, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

4. W czwartek o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza ślubna.

5. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi. O godzinie 18.00 Msza święta.

6. W sobotę o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza ślubna a o godzinie 18.00 Msza z intencji parafialnej.

7. W sobotę kolejkę sprzątania świątyni zastępuje przygotowanie kościoła do uroczystości ślubnej.

8. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

9. W przyszłą niedzielę ofiarami wspierać będziemy KUL oraz IFT w Zielonej Górze.

1. Dziś 17 niedziela zwykła w liturgii. Po Mszach świętych poświęcę pojazdy w związku z przypadającym wspomnieniem świętego Krzysztofa, patrona podróżujących.

2. W tygodniu (do piątku włącznie) nie będzie Mszy świętych. Sprawy kancelaryjne proszę ustalać indywidualnie – po Mszach niedzielnych, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

3. W sobotę – 1 sierpnia – od godziny 8.00 odwiedzę z posługą sakramentalną starszych i chorych.

4. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 106, 107, 107/3 i 108 przy ulicy Wschowskiej.

5. W przyszłą niedzielę – 2 sierpnia – przy spełnieniu warunków, którymi są: stan łaski lub spowiedź, odwiedzenie kościoła, Komunia święta, odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego, możemy zyskać franciszkański odpust Porcjunkuli.

6. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

1. W tygodniu, do piątku włącznie, nie będzie Mszy a terminy spotkań w kancelarii (w okresie lipca i sierpnia) proszę ustalać indywidualnie: po liturgii niedzielnej, telefonicznie bądź mailowo.

2. W sobotę i niedzielę – 25 i 26 lipca – Dni świętego Jakuba w sanktuarium w Jakubowie.

3. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 101, 101a, 101c i 102 przy ulicy Wschowskiej.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych będzie mieć miejsce  błogosławieństwo pojazdów, z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

1. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

2. W czwartek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu oddajemy także cześć naszej Patronce – świętej Jadwidze Śląskiej. Msza święta z błogosławieństwem relikwiami świętej Jadwigi Śląskiej zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 18.00.

3. W sobotę o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza ślubna a o godzinie 18.00 z intencji parafialnej.

4. W sobotę kolejkę sprzątania świątyni zastępuje przygotowanie kościoła do uroczystości ślubnej.

5. W przyszłą niedzielę podczas sumy będzie udzielony sakrament chrztu.

1. W okresie wakacyjnych miesięcy lipca i sierpnia nie będzie Mszy świętych w tygodniu od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca oraz dnia świętej Jadwigi), natomiast sprawy kancelaryjne proszę umawiać indywidualnie: po Mszach niedzielnych, telefonicznie bądź mailowo.  

2. W miesiącu lipcu papież Franciszek prosi o modlitwę różańcową, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

3. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 97, 100, 100a, 103 i 105 przy ulicy Kolejowej.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

1. W okresie wakacyjnych miesięcy lipca i sierpnia nie będzie Mszy świętych w tygodniu od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca oraz dnia świętej Jadwigi), natomiast sprawy kancelaryjne proszę umawiać indywidualnie: po Mszach niedzielnych, telefonicznie bądź mailowo.

2. W związku z panującymi obostrzeniami Piesze Pielgrzymki naszej diecezji, nie mogą się odbyć w dotychczasowej formie. Pierwszą z nich jest pielgrzymka organizowana przez Duszpasterstwo Rolników, która tradycyjnie zatrzymywała się w Starym Strączu. W tym roku będzie ona miała trzy akcenty: 2 lipca w Otyniu zostanie odprawiona Msza Święta o godzinie 10.00, rozpoczynająca duchowe pielgrzymowanie a także  odbędą się jednodniowe pielgrzymki - 4 lipca ze Wschowy do Wielenia i 11 lipca z Klenicy do Otynia.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z comiesięcznej spowiedzi.

4. W sobotę od godziny 8.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.

5. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są mieszkańcy z nr: 93, 94, 94b i 95 przy ulicy Kolejowej.

7. Kuria diecezjalna przekazuje następujące przypomnienie: „W związku z uwagami nadesłanymi do naszej kurii przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.”

1. W tygodniu Msze święte będą odprawione we wtorek i czwartek o godzinie 18.00, w środę o godzinie 17.00, w piątek o godzinie 8.15. W sobotę zostaną odprawione dwie Msze: o godzinie 16.00 i 18.00.

2. We wtorek, środę i czwartek, pół godziny przed Mszą świętą śpiew Litanii do Serca Pana Jezusa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, oraz okazja do spowiedzi.

3. W środę uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela i dzień odpustu w Parafii Kolsko. Suma odpustowa rozpocznie się w tamtejszej świątyni o godzinie 18.00.

4. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania w tygodniu ze spowiedzi i udziału w piątek o godzinie 8.15 we Mszy świętej sprawowanej w ich intencji o szczęśliwy czas wakacyjnego wypoczywania. W poniedziałek po zakończeniu spotkania Rady Pedagogicznej, rodzice dzieci naszej szkoły poprzez e-dziennik otrzymają informację o czasie i sposobie odbioru świadectw.

1. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL oraz IFT naszej diecezji w Zielonej Górze.

2. Dziś po Mszach w salce przy plebanii można wnosić opłaty cmentarne.

3. Od dziś w naszym diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie rozpoczynają się tygodniowe obchody ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, z którymi duchowo możemy się łączyć poprzez transmisje ze strony sanktuarium: rokitno.org

4. We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Edwarda Chudaka.

5. We wtorek w naszej Parafii – Dzień świętej Jadwigi Śląskiej.

6. We wtorek – ósma rocznica święceń biskupich bpa Tadeusza Lityńskiego.

7. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną dookoła świątyni i poświęceniem wianków. W tym dniu w liturgii przeżywamy uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki diecezji.

8. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

9. W sobotę o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza ślubna.

10. W przyszłą niedzielę o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w Przylesiu. W tym dniu nie będzie Mszy w Krzydłowiczkach.

1. Dziś podczas sumy – rocznica I Komunii świętej dla dzieci z klasy czwartej.

2. Dziś o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Krzepielowie rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Trójcy.

3. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.

4. We wtorek, środę i piątek nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30. a po nim o godzinie 18.00 Msza święta.

5. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 8.00 a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę:

I. Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańców Przylesia
II. Na końcu cmentarza po stronie kaplicy – mieszkańców Nowego Strącza
III. Na końcu cmentarza po stronie plebanii – mieszkańców Krzydłowiczek
IV. Przy ścianie kościoła od strony cmentarza – mieszkańców Starego Strącza

Rodziców dzieci z klasy III proszę o uporządkowanie skarpy od strony schodów.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL i IFT.

7. Dziękuję za wszelkie działania przy kościele, jakie miały miejsce w tygodniu.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest święta Teresa od Dzieciątka Jezus.

3. We wtorek święto Nawiedzenia NMP a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W tygodniu Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa od wtorku o godzinie 18.00. Proszę Róże Różańcowe o odmówienie Litanii do Serca Pana Jezusa we wtorek i środę przed Mszą świętą.

5. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w czwartek.

6. Róże różańcowe proszę w miesiącu czerwcu o modlitwę (w oparciu o dotychczas posiadane tajemnice różańca), aby ci, którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

7. Dziś bezpośrednio po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

8. W sobotę 6 czerwca od godziny 10.00 będzie możliwość odwiedzenia z posługą sakramentalną chorych, jednak tylko na indywidualne zaproszenie.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, dzień odpustu w Parafii Krzepielów. Suma odpustowa będzie odprawiona o godzinie 14.00.

1. Dziś siódma Niedziela Wielkanocna, w którą od 2004 roku w polskim Kościele obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

2. Dziś a także w przyszłą sobotę i niedzielę bezpośrednio po Mszach świętych w salce przy plebanii będą przyjmowane opłaty cmentarne.

3. W tygodniu Msze święte i nabożeństwo majowe będą sprawowane od wtorku o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po liturgii.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny.

1. Dzisiaj w liturgii Kościoła VI Niedziela Wielkanocna.

2. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. W ramach obchodów tej rocznicy, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcam do oglądania.

3. W tygodniu Msze święte i nabożeństwo majowe będą sprawowane od wtorku o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek bezpośrednio po liturgii.

4. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

5. W sobotę 23 maja w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu o godzinie 11.00 odbędą się święcenia prezbiteratu i diakonatu.

6. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dziś w liturgii przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną.

2. W tygodniu Msze święte i nabożeństwo majowe będą sprawowane od wtorku o godzinie 18.00.

3. We wtorek i czwartek bezpośrednio po liturgii będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Z inicjatywy papieża Franciszka czwartek 14 maja będzie dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa na świecie.

5. W liturgii w najbliższy czwartek przypada święto Macieja Apostoła a w sobotę święto Patrona Polski Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

6. Pragnę podziękować panu sołtysowi Jackowi i wspierającej go ekipie, za wielogodzinny trud wykoszenia trawy na terenie naszego cmentarza.

7. Dziękuję za złożoną w tygodniu ofiarę na cele parafialne.

1. Dziś czwarta niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Dziś przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

2. W tygodniu Msze święte i nabożeństwo majowe będą sprawowane od wtorku o godzinie 18.00.

3. We wtorek i czwartek bezpośrednio po liturgii będzie czynna kancelaria parafialna.

4. W środę w liturgii przypada święto Apostołów Filipa i Jakuba a w piątek świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

5. Róże różańcowe proszę w miesiącu maju o modlitwę (w oparciu o dotychczas posiadane tajemnice różańca), aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Sięgajmy częściej w naszych domach, szczególnie w tych dniach, do Słowa Bożego.

2. Przypominam, że w naszej świątyni może obecnie uczestniczyć w nabożeństwach do 14 osób.

3. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny. W liturgii – wspomnienie świętego Józefa. W tym dniu na podstawie kanonu 1245 KPK wszystkim parafianom udzielam dyspensy odnoszącej się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę w liturgii – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.

6. Za tydzień czwarta niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

7. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

8. Róże różańcowe proszę w miesiącu maju o modlitwę (w oparciu o dotychczas posiadane tajemnice różańca), aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła. 

1. Dzisiaj 2 niedziela Wielkanocna – święto Miłosierdzia Bożego.

2. Od poniedziałku 20 kwietnia, w oparciu o nowe rozporządzenie związane z epidemią, w naszej świątyni w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć do 14 osób, z zachowaniem wszystkich pozostałych zaleceń sanitarnych.

3. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna bezpośrednio po nabożeństwie we wtorek i czwartek.

4. W czwartek uroczystość świętego Wojciecha Bpa i M, głównego patrona Polski.

5. W czwartek o godzinie 12.00 na naszym cmentarzu odbędzie się pogrzebowa uroczystość zmarłego Maciusia Biernata.

6. W sobotę – święto Marka Ewangelisty.

1. Przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować za wspólną modlitwę wszystkim, którzy łączyli się za pomocą mediów z naszą świątynią a także innymi miejscami modlitwy. Chcę podziękować za indywidualne odwiedziny świątyni w trakcie Triduum a także za pomoc w dekoracji kościoła i składane ofiary na kwiaty. Niech Dobry Bóg Błogosławi.

2. Jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy świętych niedzielny. Przypominam o trwającym wciąż ograniczeniu do pięciu osób, które oprócz służby liturgicznej mogą znajdować się w kościele podczas liturgii.

3. We wtorek i w środę nie będzie Mszy i nie będzie we wtorek czynna kancelaria.

4. W czwartek, piątek i sobotę Msze święte o godzinie 18.00. Po Mszy czwartkowej kancelaria będzie czynna.

5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę – święto Miłosierdzia Bożego.

1. Dzisiejsza niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Tygodnia, który prowadzi nas przez wspomnienie ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa w Wielki Czwartek, mękę i śmierć Jezusa w Wielki Piątek do radości Zmartwychwstania w Wigilię Paschalną i Niedzielę Wielkanocy.

2. Zachęcam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy poprzez transmisje internetowe nabożeństw, które są dostępne na stronie naszej parafii „Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Starym Strączu” na portalu społecznościowym Facebook.

3. Zachęcam także do spowiedzi świątecznej we wtorek i środę od godziny 10.00 do 11.00 (rozdzielenie Komunii o 10.15, 10.30, 10.45 i 11.00) oraz od godziny 16.30 do godziny 17.45 (rozdzielenie Komunii o 16.45, 17.00, 17.15, 17.30 i 17.45). O godzinie 18.00 we wtorek i środę Msza święta (transmitowana przez internet) z udziałem do 5 osób obecnych w świątyni.

4. Według zarządzenia ks. bpa Tadeusza Lityńskiego liturgia Triduum będzie wyłącznie transmitowana, a sprawowana z kościele parafialnym bez udziału wiernych, przy drzwiach zamkniętych. Wyjątek stanowi tu służba liturgiczna.
- Wielki Czwartek – transmisja o godzinie 18.00
- Wielki Piątek – transmisja o godzinie 18.00
- Wielka Sobota – transmisja o godzinie 20.30

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii główne wejście do kościoła parafialnego zostanie otwarte do godziny 22.00, umożliwiając indywidualną modlitwę.

5. W Wielką Sobotę zapraszam wszystkich Parafian do udziału o godzinie 12.00 w internetowej transmisji z naszej świątyni modlitwy Anioł Pański oraz błogosławieństwa pokarmów Wielkanocnych dla całej Parafii. Na stronie parafialnej (http://starestracze.pl) jest do pobrania i wydrukowania modlitwa błogosławieństwa pokarmów w domach podczas śniadania wielkanocnego.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze święte (z możliwością udziału do 5 osób w świątyni) będą odprawione o godzinie 9.30 w Krzydłowiczkach i o godzinie 11.00 w Starym Strączu. Nie będzie Mszy o godzinie 8.00.

7. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny (także z możliwością udziału do 5 osób w świątyni).

8. Zapowiedź przedmałżeńska trzecia:

    Orłowski Piotr, zamieszkały na terenie parafii Stare Strącze
    Smaczna Agnieszka, zamieszkała na terenie parafii Stare Strącze

1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i ograniczeniu do pięciu osób uczestników nabożeństw liturgicznych w świątyniach, proszę by w Mszach świętych uczestniczyły wyłącznie osoby zamawiające w danym dniu intencję.
Proszę pozostałych Parafian o wykorzystanie możliwości uczestniczenia w liturgii poprzez środki społecznego przekazu. Msze święte z naszego kościoła parafialnego będą transmitowane przez portal Facebook na koncie „Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Starym Strączu”

2. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Przed każdą Mszą od godziny 17.30 okazja do spowiedzi.

3. W dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia (poniedziałek, wtorek i środę) o godzinie 19.00 na antenie lubuskiego TVP3 oraz Radia Zachód będą transmitowane Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne z Paradyża.

4. W sobotę 4 kwietnia od godziny 10.00 odwiedzę z posługą sakramentalną osoby starsze.

5. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

6. W miesiącu kwietniu w modlitwie różańcowej prośmy o ustanie pandemii. Ze względu na sytuację, Róże Różańcowe pozostają przy tajemnicach z miesiąca marca. Zmiana tajemnic nastąpi przy najbliższej możliwości spotkań w większych grupach.

1. W tygodniu – od wtorku – Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. W piątek o 18.00 droga krzyżowa a po niej liturgia mszalna.

2. Bardzo proszę o korzystanie z możliwości spowiedzi w dni powszednie – każdego dnia od wtorku do soboty czekam w konfesjonale od godziny 17.30 – gdyż ze względu na sytuację epidemiczną nie będę zapraszał spowiedników na konkretny dzień i godzinę, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

3. W nocy z soboty na niedzielę (z 28 na 29 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki zostaną przesunięte o godzinę do przodu.

4. Chorych z sakramentalną posługą przedświąteczną odwiedzę w sobotę 4 kwietnia. Dodatkowe osoby do odwiedzenia proszę zgłaszać do 3 kwietnia w kancelarii, telefonicznie lub mailowo.

5. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy domów 89a, 92a, 92b i 92c przy ul. Kolejowej.

1. W tygodniu, od wtorku, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

2. We wtorek – dzień świętej Jadwigi w naszej wspólnocie.

3. W czwartek – uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W piątek o godzinie 18.00 droga krzyżowa a po niej Msza święta.

5. Ze względu na wytyczne, tak urzędów państwowych jak i kościelnych, związane z pandemią choroby COVID-19 – planowane na dni od 21 do 24 marca rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii zostają odwołane.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej.

7. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy bloku nr 89 oraz domów 91 i 92 przy ul. Kolejowej.

8. Po Mszach świętych są do nabycia wielkanocne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie prześladowanych chrześcijan w Syrii. Świece są tylko w jednym rozmiarze, w cenie ustalonej przez Caritas na 15 zł.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

2. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii można wnieść opłaty cmentarne.

3. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

4. W piątek o godzinie 18.00 droga krzyżowa, po której bezpośrednio zostanie odprawiona Msza święta. W tym dniu przypada 7 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.

5. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy bloków nr 87 i 88 przy ul. Kolejowej.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz dzień zmiany tajemnic różańcowych.

2. W tygodniu (od wtorku) Msze święte będą o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna bezpośrednio po Mszy we wtorek i czwartek.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do adoracji i spowiedzi o godzinie 17.30. O 18.00 błogosławieństwo, droga krzyżowa i Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes” a także, w salce przy plebanii, możliwość wniesienia opłaty cmentarnej.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będziemy przeżywać od 21 do 24 marca a przewodniczyć im będzie o. Antoni Karaś, redemptorysta z Krakowa.

6. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy z ul. Dolnej nr: 80 i 83 oraz z ul. Kolejowej nr: 85, 86/2, 86/3 i 86/4.

7. Papież Franciszek prosi, by w miesiącu marcu w modlitwie różańcowej modlić się do Boga w intencji ewangelizacyjnej: aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Rok 2019/2020 w Kościele

Czas ucieka, wieczność czeka ...

Dzisiaj jest

sobota,
19 września 2020

(263. dzień roku)

Polecamy strony

Burzowa mapa Polski

Mapa burzowa Polski