1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i ograniczeniu do pięciu osób uczestników nabożeństw liturgicznych w świątyniach, proszę by w Mszach świętych uczestniczyły wyłącznie osoby zamawiające w danym dniu intencję.
Proszę pozostałych Parafian o wykorzystanie możliwości uczestniczenia w liturgii poprzez środki społecznego przekazu. Msze święte z naszego kościoła parafialnego będą transmitowane przez portal Facebook na koncie „Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Starym Strączu”

2. W tygodniu Msze święte będą odprawiane od wtorku o godzinie 18.00. Przed każdą Mszą od godziny 17.30 okazja do spowiedzi.

3. W dniach 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia (poniedziałek, wtorek i środę) o godzinie 19.00 na antenie lubuskiego TVP3 oraz Radia Zachód będą transmitowane Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne z Paradyża.

4. W sobotę 4 kwietnia od godziny 10.00 odwiedzę z posługą sakramentalną osoby starsze.

5. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

6. W miesiącu kwietniu w modlitwie różańcowej prośmy o ustanie pandemii. Ze względu na sytuację, Róże Różańcowe pozostają przy tajemnicach z miesiąca marca. Zmiana tajemnic nastąpi przy najbliższej możliwości spotkań w większych grupach.

1. W tygodniu – od wtorku – Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. W piątek o 18.00 droga krzyżowa a po niej liturgia mszalna.

2. Bardzo proszę o korzystanie z możliwości spowiedzi w dni powszednie – każdego dnia od wtorku do soboty czekam w konfesjonale od godziny 17.30 – gdyż ze względu na sytuację epidemiczną nie będę zapraszał spowiedników na konkretny dzień i godzinę, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

3. W nocy z soboty na niedzielę (z 28 na 29 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki zostaną przesunięte o godzinę do przodu.

4. Chorych z sakramentalną posługą przedświąteczną odwiedzę w sobotę 4 kwietnia. Dodatkowe osoby do odwiedzenia proszę zgłaszać do 3 kwietnia w kancelarii, telefonicznie lub mailowo.

5. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy domów 89a, 92a, 92b i 92c przy ul. Kolejowej.

1. W tygodniu, od wtorku, Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00.

2. We wtorek – dzień świętej Jadwigi w naszej wspólnocie.

3. W czwartek – uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W piątek o godzinie 18.00 droga krzyżowa a po niej Msza święta.

5. Ze względu na wytyczne, tak urzędów państwowych jak i kościelnych, związane z pandemią choroby COVID-19 – planowane na dni od 21 do 24 marca rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii zostają odwołane.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczornej.

7. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy bloku nr 89 oraz domów 91 i 92 przy ul. Kolejowej.

8. Po Mszach świętych są do nabycia wielkanocne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie prześladowanych chrześcijan w Syrii. Świece są tylko w jednym rozmiarze, w cenie ustalonej przez Caritas na 15 zł.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

2. Dziś po Mszach świętych w salce przy plebanii można wnieść opłaty cmentarne.

3. Od wtorku Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek po Mszy świętej.

4. W piątek o godzinie 18.00 droga krzyżowa, po której bezpośrednio zostanie odprawiona Msza święta. W tym dniu przypada 7 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.

5. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy bloków nr 87 i 88 przy ul. Kolejowej.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz dzień zmiany tajemnic różańcowych.

2. W tygodniu (od wtorku) Msze święte będą o godzinie 18.00 a kancelaria będzie czynna bezpośrednio po Mszy we wtorek i czwartek.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do adoracji i spowiedzi o godzinie 17.30. O 18.00 błogosławieństwo, droga krzyżowa i Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes” a także, w salce przy plebanii, możliwość wniesienia opłaty cmentarnej.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii będziemy przeżywać od 21 do 24 marca a przewodniczyć im będzie o. Antoni Karaś, redemptorysta z Krakowa.

6. O przygotowanie naszej świątyni do przyszłej niedzieli (posprzątanie kościoła) proszeni są mieszkańcy z ul. Dolnej nr: 80 i 83 oraz z ul. Kolejowej nr: 85, 86/2, 86/3 i 86/4.

7. Papież Franciszek prosi, by w miesiącu marcu w modlitwie różańcowej modlić się do Boga w intencji ewangelizacyjnej: aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Rok 2019/2020 w Kościele

Czas ucieka, wieczność czeka ...

Dzisiaj jest

poniedziałek,
30 marca 2020

(90. dzień roku)

Polecamy strony

Burzowa mapa Polski

Mapa burzowa Polski